Muğla’da ‘ölü muayene ve ön otopsi’ raporları yok!

Köyceğiz’deki çatışmada yaşamlarını yitirdikleri iddia edilen 2 kişinin cenazesi aileleri tarafından alınırken, “ölü muayene ve ön otopsi” raporları, önce “gizlilik” sonra da “olmadığı” gerekçesiyle ailelerine ve avukatlarına verilmedi

 

 

 

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 5 Ekim’de çıktığı iddia edilen çatışmada yaşamını yitirdiği belirtilen 5 kişiden Musa Arslan ve Rojhat Seçkin’in cenazeleri ailelerine teslim edildi. Ancak ailelere ve avukatlara “Ölü muayene raporu” ve “Ön otopsi raporu” verilmedi. Ailelere sadece cenaze teslim tutanağı imzalanarak verildi.
Ailelerin ve avukatların “ölü muayene raporu” ve “ön otopsi raporu” istemesi üzerine Muğla Cumhuriyet Savcılığı’ndan kendilerine “Gizlilik kararı olduğu” gerekçesi ile verilemeyeceği söylendi. Avukatların prosedür olarak raporların aile ve avukatlarına verilmesi gerektiğini hatırlattı. Avukat Günfer Karadeniz, bu defa da savcılığın “Bize de gelmedi. Bize gelirse biz de size verebiliriz” dediğini söyledi.
ŞÜPHELERİ GİDERMİYOR
Normal prosedürün her iki raporun da Adli Tıp tarafından ilk hazırlanan raporlar olduğunu ve aile ile avukatına verildiğini belirten Karadeniz, böyle bir şey ile şimdiye kadar karşılaşmadığını bunun şüpheleri gidermek yerine artırdığını söyledi. Karadeniz, raporların kendilerine gönderilmesini bekleyeceklerini ifade etti.
3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Öte yandan 4 Ekim’de darp edilerek gözaltında alınan ve “PKK’li oldukları” iddia edilen 4 kişiye yardım ettikleri ile sürülen İsmail Bozdağ, Mustafa Yiğiner ve kuzeni Adnan Yiğiner Muğla Adliyesi’ne sevk edildi.
Mezopotamya Ajansı

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir